SIRMIJUM OKIĆEN ZLATOM

Sport

U Beočinu održan je XXII TURNIR PRIJATELJSTVA. Na ovom turniru učestvovalo je 185 takmičara iz 23 kluba iz Srbije i tri kluba iz Rumunije. U fer i sportskom takmičenju, Karate klub Sirmijum je bio najuspešniji i zauzeo prvo mesto u generalnom plasmanu sa osvojenih 173 bodova i 43 medalje, od kojih 27 zlatnih medalja, 11 srebrnih i pet bronzanih medalja. Drugoplasiran je Karate klub iz Prokuplja sa 143 bodova i trećeplasiran Yu Karate Do sa 60 bodova.

Za najuspešnijeg takmičara u ženskoj i muškoj kategoriji na ovom takmičenju proglašeni su Andrea Aničić sa osvojenih pet zlatnih i jednom srebrnom medaljom i Nemanja Žunić sa osvojenih četiri zlatne medalje, oboje iz Karate kluba Sirmijum.
Zlatne medalje osvojili su:Luka Petrović, Đurđina Ilić, Andrea Aničić, Aleksa Milićević, Nemanja Žunić, Vuk Petrović, Una Maksimović, Tijana Ivković, Uroš Babić, Aleksandar Pavlešin, Kalina Maksimović, Vladimir Pavlešin i Anastasija Pavlešin.
Srebrnu medalju osvojili su:Anđela Parović, Jovan Vojnovic, Maša Krivošija, Boško Ćirić, Mladen Marković i Srđan Ilić.
Bronzanu medalju osvojili su:Vojin Jovanović, Vukašin Krivošija, Luka Jokić i Đorđe Kopčić.
Ovo takmičenje smo iskoristili za proveru znanja za predstojeća takmičenja, poručuju iz uprave kluba.