USPEH UČENIKA MUZIČKE ŠKOLE

Gradske vesti

Učenici sremskmitrovačke Muzičke škole “Petar Krančević” ostvarili su zapažene rezultate na nekoliko takmičenja održanih tokom februara. Osvojeno je čak 17 prvih nagrada, od kojih je 8 laureata, i jedna druga nagrada. Kako napominju iz škole, osvojene nagrade i priznanje su podstrek za dalji predan rad, ali i potvrda dosadašnjeg zalaganja i telenta učenika i njihovih mentora.

– Naši laureati su demonstrirali izvanrednu tehničku veštinu i emotivnu interpretaciju na raznim instrumentima, osvajajući srca kako žirija, tako i publike. Njihov trud, posvećenost i istrajnost su nedvosmisleno prepoznati i nagrađeni, što nas dodatno motiviše da nastavimo podržavati i negovati njihov muzički talenat. Ovi impresivni rezultati su rezultat ne samo talenta naših učenika, već i predanosti našeg stručnog nastavnog osoblja, podrške roditelja i angažmana cele školske zajednice. Radujemo se što možemo biti deo ovog putovanja i svedoci sjajnih dostignuća naših učenika – rekao je direktor škole Edi Tajm.

Kako je istakao direktor, ni jedna druga škola na teritoriji Sremske Mitrovice, a i šire, ne može se pohvaliti tolikim brojem osvojenih nagrada na državnom i međunarodnom nivou tokom ove školske godine, uz napomenu da je drugo polugodište tek nedavno počelo i da su pred đacima brojna takmičenja.

– Međutim, pored ovih velikih uspeha, suočavamo se sa izazovima prostora. Naša škola već duže vreme prevazilazi kapacitete trenutnih lokacija – čak četiri širom grada, tako da apelujem na lokalnusamoupravi i nadležne da nam, koliko je to u njhovoj moći, priteknu u pomoć u rešavanju tog za nas velikog problema, a mi ćemo se kroz koncerte i još veće uspehe, promocijuškole, grada, kulture odakle dolazimo odužiti. Rešavanje problema sa nedostatkom adekvatnog prostora bi omogućilo našim učenicima da nastave da se razvijaju i ostvaruju svoje muzičke snove u boljim uslovima – dodao je Tajm.

TAKMIČENJA:

XX Međunarodnom takmičenju „Davorin Jenko“ 11-18.02.2024. Beograd

Pretkategorija A (flauta):

Lena Pantelić (1. OMŠ) – PRVA nagrada (LAUREAT, 100 bodova), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Pretkategorija B (flauta):

Luka Halilović (4. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Pretkategorija B (saksofon):

Katarina Ilić (2. OMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Mihajlo Vukajlović, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Kategorija A (flauta):

Una Brkljač (4. OMŠ) – PRVA nagrada (LAUREAT, 100 bodova), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Valentina Sarka (4. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Kategorija D (flauta):

Isidora Kozlina (3. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Sverusko takmičenje muzičkih izvođača „Zlatne stepenice“ 15-17.02.2024. Sterlitamak, Republika Baškortostan (Ruska Federacija) – onlajn

Juniori 11-12 godina:

Marija Maksimović (4. OMŠ) – PRVA nagrada (Laureat drugog stepena), klasa: Nina Botić

Juniori 13-14 godina:

Vuk Nemarović (6. OMŠ) – PRVA nagrada (Laureat prvog stepena), klasa: Margarita Vujović

Juniori 15-16 godina:

Milana Jančić (2. SMŠ) – PRVA nagrada (Laureat prvog stepena), klasa: Margarita Vujović

Leon Žarko (1. SMŠ) – PRVA nagrada (Laureat prvog stepena), klasa: Margarita Vujović

XVI KLAVIRSKO TAKMIČENJE „SLAVENSKI“ 22-24.02.2024. Beograd

Prvi razred SMŠ:

Milica Stojaković – PRVA nagrada, klasa: Dušanka Gavrilović

26.MEĐUNARODNI SUSRETI FLAUTISTA „TAHIR KULENOVIĆ“ 22-25.02.2024. Valjevo

Prvi razred OMŠ:

Lena Pantelić – PRVA nagrada (pobednik kategorije), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Četvrti razred OMŠ:

Una Brkljač – PRVA nagrada (LAUREAT za Osnovnu školu i Sveukupni laureat susreta, 100 bodova), klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Ana Prokić – PRVA nagrada, klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Luka Halilović – PRVA nagrada, klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Valentina Sarka – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Treći razred SMŠ:

Isidora Kozlina – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Prva kategorija kamernih ansambala:

Kvartet „Piccole cocinelle“ (Jovana Jovanović, Una Brkljač, Ana Prokić i Valentina Sarka, 4. OMŠ)– PRVA nagrada (100 poena), klasa: Tatjana Miljković

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *