MUZIČKA ŠKOLA „PETAR KRANČEVIĆ“ – simbol talenta, truda i kulturnog bogatstva Sremske Mitrovice 

Gradske vesti

Muzička škola „Petar Krančević“ ponovo je pokazala koliko je značajna za naš grad i za kulturnu scenu Srbije. Njeni učenici, pod predanim vođstvom profesora i korepetitora, postižu izvanredne rezultate na najprestižnijim takmičenjima i festivalima, potvrđujući kvalitet i tradiciju škole.

Na 23. Finalnom takmičenju muzičkih talenata u Sremskim Karlovcima (23–30. novembar 2025.) naši učenici ostvarili su zapažene uspehe:
✨ Kim Sretković – I nagrada, 98 bodova (I i II razred srednje škole)
✨ Milica Stojaković – I nagrada, 95 bodova (III i IV razred srednje škole)
Učenice rade u klasi profesorke Dušanke Gavrilović, čiji predani rad i inspirativna podrška omogućavaju mladim umetnicima da razviju svoj talenat do punog izražaja.

Na istom takmičenju, u različitim kategorijama, naši učenici ostvarili su impresivne rezultate:
🎶 Lena Pantelić – 99 poena, I nagrada (klasa Jelene Vlaović)
🎶 Lara Baljak – 96 poena, I nagrada (klasa Jelene Vlaović)
🎶 Una Brkljač – 99,3 poena, I nagrada (klasa Jelene Vlaović)
🎶 Ana Prokić – 96,3 poena, I nagrada (klasa Jelene Vlaović)
🎶 Luka Halilović – 99 poena, I nagrada (klasa Irena Milić)

Ovi rezultati nisu samo priznanje za talenat učenika, već i dokaz istrajnosti, truda i ljubavi profesora koji ih svakodnevno podstiču da nadmaše sebe.

Pored takmičenja, naši učenici su briljirali i na umetničkim festivalima. Na prestižnom BUNT – Beogradska umetnička nova teritorija (30. novembar 2025.), nastupile su Una Brkljač, Lena Pantelić, Lara Beljak i Ana Prokić, uz klavirsku pratnju Aleksandra Cundre. Poziv za nastup stigao je od istaknutog domaćeg flautiste, profesora Ljubiše Jovanovića, što potvrđuje visok ugled škole i kvalitet naših učenika. Festival BUNT okuplja vrhunske umetnike, inovativne kompozitore i mlade talente, pružajući im platformu za savremena umetnička stremljenja.

Posebno se ponosimo i Teodorom Vujanićem, koji je nastupio na svečanom novogodišnjem koncertu u Narodnom muzeju Srbije kao dobitnik specijalne nagrade Nj. K. V. princeze Jelisavete Karađorđević, u okviru Fondacije „Dobar glas“. Ova nagrada predstavlja priznanje njegovom trudu i podstrek za dalji muzički razvoj, a zahvalnost upućujemo i profesorki Dušanki Gavrilović, koja ga vodi i inspiriše na svakom koraku.

Svaki nastup, svaki ton i svaka nagrada potvrđuju da je Muzička škola „Petar Krančević“ stub kulturnog života našeg grada, prostor gde se talenat neguje, a mladi umetnici podstiču da sa strašću i posvećenošću grade svoju umetničku budućnost.

U saoptenju škole se navodi: “Nadamo se da će čelnici Grada prepoznati ovu izuzetnu posvećenost i kvalitet rada naše škole i, kao što bi Deda Mraz u ovom prazničnom periodu postupio, odlučiti da podrže Muzičku školu sa novim instrumentima, neophodnom opremom za pedagoški rad i – što je možda najvažnije – sa novim, modernim prostorom. Decenijama vapimo za školom koja može da primi preko 500 učenika i oko 70 nastavnika i osoblja, jer sadašnji prostor od stotinak kvadrata više nije dovoljan. Novi, kvalitetniji i potpuno prilagođen prostor omogućiće deci da razvijaju svoj talenat još bolje, a nastavnicima da nastave sa izvrsnim pedagoškim radom koji već godinama daje izvanredne rezultate. Podrška Grada ne bi bila samo ulaganje u školu, već i u kulturnu budućnost Sremske Mitrovice, jer ovakvi rezultati i talenat naših mladih muzičara zaslužuju adekvatne uslove i prostor za rast i razvoj. Hvala našim učenicima, profesorima i korepetitorima – ponos grada i inspiracija za sve nas!”

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *