
U Muzeju Srema predstavljeni su prvi rezultati evropskog projekta ARHEODANUBE. Prezentovane su 3D animacija starorimskih lokaliteta u našem gradu, kratki filmovi o zanimljivim predmetima i aplikacija na tabletu sa informacijama o luksuznom mermeru carskog Sirmijuma.
Muzej Srema već dve godine učestvuje u Međunarodnom projektu – Arheološki parkovi u urbanim celinama kao sredstvo za ostvarivanje lokalnog održivog razvoja, ARHEODANUBE, čiji akronim već označava da je reč o kreiranju jedne nove arheološke atmosfere.
Projekat su podržali Grad Sremska Mitrovica, Ministarstvo kulture Republike Srbije, Pokrajinski sekretarijat za kulturu i svim partnerima. Pored Srbije, zemlje partneri su: Slovenija, Mađarska, Rumunija, Hrvatska, Nemačka, Bugarska, Češka Republika, Austrija, Moldavija, Bosna i Hercegovina.