U Sremskoj Mitrovici održan je sastanak gradonačelnika Branislava Nedimovića sa predstavnicima turske kompanije Fortis Energy, koja posluje u sektoru energetike.
Na zemljištu, sa desne strane puta ka Drenovcu, na proleće će početi izgradnja solarne elektrane. Građevinska dozvola za ovaj projekat već je dobijena, dok se dozvola za prenos energije očekuje u naredna tri meseca.
Ova investicija u zelenu i održivu energiju prevazilazi lokalne okvire i predstavlja jedan od najvećih projekata u oblasti energetike ne samo za Sremsku Mitrovicu, već i za Srbiju, zaključak je sa sastanka.
U narednom periodu očekuju se dodatne informacije o novim ulaganjima i fazama realizacije projekta.